PROJEKT LINKY

Interaktivní světelná instalace na fasádě budovy FEL ČVUT v Praze Dejvicích

DEN ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY

30.05.2017

Na 31. května letos připadá Světový den roztroušené sklerózy. Jako výraz solidarity a účasti s lidmi, kteří trpí touto nemocí, se po celém světě řada veřejných i soukromých budov rozsvěcuje na den roztroušené sklerózy zelenými světly.

Mobilní ovládání aplikací LINKY

13.12.2016

Byla publikována aplikace pro ovládání pro Android LINKY CTU.

Pro ostatní  bude k dispozici webové rozhraní na adrese

Koncept instalace LINKY umožňuje, aby některé aplikace bylo možné ovládat z mobilního telefonu prostřednictvím mobilní aplikace nebo alternativně z webového rozhraní. Oboje je dostupné na výše uvedených adresách.

Creative Colours of FEL

04.12.2016

Linky představí veřejnosti interaktivní program, který se slavnostně spustí v úterý 13.12. v 16:30. Tvůrčí tým projektu Linky z Institutu intermédií, Fakulty informačních technologií a Fakulty architektury připravil první dvě aplikace pro veřejnost.  V úterý 13.12. si je budete moc vyzkoušet s naším týmem přímo u Linek. Jedna aplikace je hra pro dva hráče, druhá je hlasovací nástroj zobrazující výsledek hlasování. Aplikace pro ovládání bude ke stažení už brzy.

Slavnostní předvedení bude uvedeno novým světelným představením Josefa Šafaříka s hudebním doprovodem Adama Sporky.

Nový design stránek pro LINKY

04.12.2016

Spustili jsme nový styl pro webovou stránky Linek. Další změny ještě  přijdou...

Programová komise Linky

17.06.2016

V 17.6. 2016 byla sestavena programová komise světelné instalce LINKY. Komise určuje program běžící na instalaci LINKY a přijímá případné podněty nebo stížnosti ze strany veřejnosti.

Provozní řád

21.04.2016

Dne 21.4. 2016 byl schválen provozní řád světelné fasády (PDF)

Rozsvícení fasády 25. února 2016

18.02.2016

Kolegové, studenti, sousedi, přátelé,

zveme na zahájení provozu interaktivní fasády budovy FEL ČVUT 25.2. v 18:00 před jižní fasádou budovy FEL ČVUT.

Budovy vysokých technických škol vytvářejí nechtěné dominanty nikdy nedokončeného Engelova urbanistického velkolepého celku Vítězného náměstí. To zůstává, stejně jako náměstí Staroměstské v centru Prahy, dnes již veřejností bohužel nevnímanou připomínkou nedokončených či ve druhém případě přerušených zásadních městotvorných konceptů, jejichž neexistence Prahu svým způsobem vizuálně i funkčně poškozuje.

Světelná instalace na jižní fasádě budovy Fakulty elektrotechnické tak má zcela zásadní roli – v prvním plánu své existence vytváří možnost zcela nového dialogu zde se pohybujících obyvatel a návštěvníků města se stávající architekturou budovy (připusťme i svým způsobem zviditelnění celého komplexu staveb) a v citové oblasti vyplňuje polohu opuštěného místa bez energie a bez obsahu.

Projekt LINKY by měl v budoucnosti sloužit především jako živý interaktivní nástroj pro vizualizace libovolných procesů. Paralelně s rozsvícením fasády se do provozu uvedou webové stránky www.linky.fel.cvut.cz, které svým návštěvníkům nabídnou tvůrčí zapojení do projektu prostřednictvím interaktivních mobilních aplikací, které budou na webu k dispozici a pomocí nichž budou moci návštěvníci fasádu sami ovládat.  Cílem projektu je tak vytvoření sdíleného multimediálního hřiště, které může sloužit například jako výukový materiál nebo víkendová zábava.